اتاق های آکوستیک آزمون شفاهی پروشات

در حال حاضر پروشات در آزمون مصاحبه Speaking خود از اتاقهای آکوستیک کاملاً استاندارد جهت حذف حداکثری مزاحمتهای صوتی در جهت حفظ تمرکز ۱۰۰ درصدی داوطلبان حین آزمون شفاهی استفاده میکند.

حذف حداکثری نویز حین برگزاری آزمون مصاحبه یکی دیگر از دغدغه های همیشگی داوطلبان در آزمون آیلتس، مشکل عدم تمرکز در محل برگزاری آزمون Speaking میباشد. مشکلاتی از قبیل صدای بوق و رفت و آمد اتومبیل ها، شلوغی و همهمه در سالن محل برگزاری آزمون و انواع و اقسام صداهای آزار دهنده محیطی که بنابر تجربیات منتشر شده از سوی بسیاری از داوطلبان در فضای مجازی، بارها و بارها باعث بر هم ریختن تمرکز داوطلب و کسر ناخواسته نمره وی شده است!   پروشات در راستای استانداردسازی هر چه بیشتر در سیستم برگزاری آزموهای خود، اکنون از اتاقهای کاملاً اکوستیک در مصاحبه آزمون Speaking داوطلبان استفاده میکند.

انتخاب دلخواه ساعت آزمون Speaking

در سیستم ثبت نام آنلاین آزمونهای پروشات، امکان انتخاب تایم دلخواه آزمون Speaking وجود دارد. بدین ترتیب داوطلب میتواند بر اساس سلیقه و با توجه به شرایط خود، تایم مورد نظرش را در ماژول Speaking سایت پروشات انتخاب نماید.

توضیحات:

 1. زمان دقیق آزمونهای مصاحبه توسط IDP مشخص میگردد و به محض ابلاغ از سوی IDP به اطلاع داوطلبان محترم پروشات میرسد.
 2. طبق قوانین IDP، احتمال برگزاری آزمون Speaking از ۷ روز قبل از آزمون کتبی تا ۷ روز بعد از آزمون کتبی وجود دارد اما به طور معمول آزمون مصاحبه ۳ الی ۴ روز پیش از آزمون کتبی انجام میشود.
 3. اعلام تاریخ دقیق برگزاری آزمون Speaking معمولاً یک هفته تا ۱ روز پیش از آزمون مصاحبه خواهد بود. لذا داوطلبان محترم میبایست آمادگی لازم برای حضور در تاریخ اعلامی از سوی IDP در این بازه زمانی را داشته باشند.
 4. بسته به تعداد شرکت کنندگان در آزمون مصاحبه و تعداد اگزمینرها در هر آزمون (که از سوی IDP معین میگردند)، این امکان وجود دارد که آزمون مصاحبه طی یک، دو، سه و یا چند روز متفاوت برگزار گردد.
 5. بازه برگزاری مصاحبه آزمونهای Speaking، رأس ساعت ۹ صبح الی ۱۶:۴۰ میباشد.
 6. تا زمان قطعی شدن روز، یا روزهای آزمون مصاحبه از سوی IDP، بخش “انتخاب وقت Speaking” در سایت پروشات غیر فعال میباشد.
 7. پیش از فعال شدن ماژول “انتخاب تایم مصاحبه Speaking” در پنل کاربران، زمان دقیق باز شدن تایمها، از طریق تماس تلفنی، پیامک، ایمیل و درج اطلاعیه در وب سایت پروشات، به اطلاع کلیه داوطلبان میرسد.
 8. چنانچه طی برنامه اعلامی از سوی IDP، آزمون مصاحبه طی چند روز برگزار گردد، امکان انتخاب “روزهای مختلف” علاوه بر ساعات مختلف، برای داوطلبان در پنل کاربریشان مهیا میباشد.
 9. بر اساس تصمیم IDP، این احتمال وجود دارد که کلیه مصاحبه های آزمون Speaking، صرفاً طی یک روز انجام شود. در این صورت داوطلبان در پنل خود، صرفاً قادر به انتخاب ساعت آزمون مصاحبه طی یک روز میباشند.
 10. جهت حفظ عدالت در تعیین روز و یا ساعت زمان برگزاری آزمون Speaking میان داوطلبان، پیش از فعال شدن ماژول انتخاب تایم، اطلاع رسانی ساعت فعال شدن به تمامی داوطلبان از طرق مختلف انجام خواهد شد و به محض باز شدن بخش انتخاب تایم در پنل پروشات، اولویت انتخاب تایم با متقاضیانی است که سریعتر تایم مد نظر خود را انتخاب نمایند. توجه نمایید، این سیستم اتوماتیک بوده و امکان تغییر تایم از سوی پروشات وجود ندارد. چرا که تغییر غیر سیستمی در تایم مصاحبه یکی از داوطلبان، تمامی داوطلبان دیگر را نیز متضرر خواهد کرد.
 11. طول زمانی هر آزمون مصاحبه بین ۱۱ الی ۱۴ دقیقه میباشد.
 12. کلیه مصاحبه های آزمون، رأس ساعت مقرر و بدون حتی ۱ دقیقه تأخیر برگزار میگردند و در صورت تأخیر حتی ۱ دقیقه ای داوطلبان، امکان برگزاری مجدد آزمون مصاحبه میسر نخواهد بود.

تصاویر محل برگزاری آزمون Speaking پروشات

محل برگزاری آزمون شفاهی پروشات روی نقشه

نشانی محل آزمون شفاهی: تهران، خیابان شریعتی (بین حسینه ارشاد و میرداماد)، جنب داروخانه، پلاک ۱۱۰۷ ، ساختمان البرز، طبقه هفتم، واحد ۱۲