IELTS محبوب ترین و خطیرترین آزمون زبان انگلیسی در جهان است. این آزمون درها را به دنیایی از فرصت های علمی و حرفه ای در استرالیا، کانادا، نیوزیلند، انگلستان، ایالات متحده آمریکا و بسیاری از نقاط دیگر در سراسر جهان که در آن در محل کار و یا کلاس درس انگلیسی صحبت می کنند, باز می کند.
آزمون برای تحصیل – هزاران دانشگاه و کالج معتبر در جهان نتایج IELTS شما را به عنوان مدرک مهارت در زبان انگلیسی تان قبول می کنند.
آزمون برای مشاغل – نهادهای ثبت نام مشاغل در بسیاری از زمینه ها، از جمله حسابداری، مهندسی، حقوق، پزشکی، پرستاری، داروسازی و نهادهای آموزشی در بسیاری از کشورها نتیجه IELTS را قبول می پذیرند. این به این معنی است که پس از اتمام تحصیلات، ممکن است نیاز باشد برای ثبت نام حرفه ای در یک کشور انگلیسی زبان آزمون بدهید. اگر شما IELTS را به عنوان آزمون ورود به دانشگاه انتخاب کنید، زمانی که دوباره برای ثبت نام حرفه ای سر جلسه امتحان می نشینید, با فرمت آزمون IELTS آشنا خواهید بود.
آزمون برای مهاجرت – دولت ها در اکثر کشورها, IELTS را بیش از هر آزمون زبان انگلیسی دیگری به عنوان یک نیاز برای اقامت دائم لازم می دانند. دولت های انگلستان، استرالیا، کانادا و نیوزلند نتایج آزمون IELTS را می پذیرند.
آزمونی که برای شما عادلانه تر است – آیا می دانستید که IELTS تنها آزمون زبان انگلیسی خطیر است که در آن آزمون گفتاری شما رودررو با یک آزمونگر در یک اتاق خصوصی است که در آن دیگر آزمون گیرندگان حرف شما را قطع نمی کنند؟ هیچ کامپیوتر، مشکلات فنی و حواس پرتی وچود نخواهد داشت.

آیلتس چیست؟!

سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) محبوب ترین آزمون زبان پر مخاطره زبان انگلیسی در جهان برای تحصیل، کار و مهاجرت است که بیش از دو میلیون آزمون در سال گذشته گرفته شده است.
نتایج IELTS را بیش از ۹۰۰۰ سازمان، از جمله موسسات آموزشی، کارفرمایان، انجمن های حرفه ای و دولت ها، در ۱۳۵ کشور در سراسر جهان به رسمیت می شناسند.
محتوای آزمون IELTS توسط یک تیم بین المللی از کارشناسان تولید می شود و تحت تحقیقات گسترده قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که آزمون برای هر آزمون دهنده, بدون در نظر گرفتن ملیت، پس زمینه، جنس، شیوه زندگی و یا محل منصفانه و بی طرفانه باقی می ماند.
بسته به سازمانی که برای آن درخواست داده اید و یا بسته به برنامه های تان برای آینده می توانید در آزمون آکادمیک IELTS یا آموزش عمومی IELTS شرکت کنید.

هنوز پاسخ خود را پیدا نکرده اید؟

با  ۲۴۸۸۶ (۰۲۱) تماس بگیرید یا فرم زیر را ارسال کنید.

کارشناسان واحد آموزش پروشات در کوتاهترین زمان ممکن پیام شما را بررسی کرده و به آن پاسخ خواهند داد.

ارسال پرسش

پرسشهای متدوال شما و پاسخهای IELTS

فرمت آزمون IELTS

IELTS آزمونی از تمام مهارت های چهارگانه زبان است: گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن. می توانید در آزمون گوش دادن، خواندن و نوشتن در همان روز یکی پس از دیگری بدون وقفه شرکت کنید. بسته به مرکز آزمون تان، تست صحبت کردن ممکن است در همان روز مثل سه آزمون دیگر، و یا تا هفت روز قبل و یا بعد از آن باشد. زمان کل آزمون زیر سه ساعت است.
اطلاعات بیشتر در مورد فرمت آزمون IELTS 

چرا فرمت IELTS برای شما عادلانه تر است؟

شما شایستگی یک فرصت عادلانه برای نشان دادن بهترین عملکرد خود هستید. به همین دلیل، بر خلاف تست های دیگر، IELTS به شما اتاقی آرام برای یک آزمون گفتاری بدون هیچ حواس پرتی و یا وقفه می دهد.
IELTS همچنین تشخیص می دهد که مردم روش های مختلفی برای پاسخ به سوالات دارند. به عنوان مثال، در آزمون IELTS می توانید سوالات خواندن و یا نوشتن را بر حسب علاقه خود پاسخ دهید. همچنین می توانید پاسخ سوالات خواندن را در طول ساعت آزمون خواندن تغییر دهید و پاسخ های آزمون نوشتن را در طول آزمون نوشتن تنظیم کنید.

در هر بخش از آزمون IELTS انتظار چه چیزی را می تواندی داشته باشید؟

هر دو نسخه IELTS (جنرال و آکادمیک) هر چهار مهارت زبان: گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن را پوشش می دهند. هر بخش از آزمون در زیر مشخص شده است.
برای توضیحات کامل لطفا بروشور اطلاعات برای متقاضیان را بخوانید.

بخش اول آزمون: گوش دادن

(مدت زمان: ۳۰ دقیقه)
به چهار متن ضبط شده را می شنوید – تک گویی ها و مکالمات توسط طیف وسیعی از گویندگان به زبان اصلی – و به یک سری از سوالات پاسخ می دهید. این ها شامل سوالاتی هستند که توانایی درک ایده اصلی و اطلاعات واقعی مفصل، توانایی درک عقاید و نگرش های گویندگان، توانایی درک هدف از آنچه گفته شده و توانایی توسعه ایده را می سنجند. انواع صداها و لهجه های بومی استفاده می شود و شما هر بخش را تنها یک بار می شنوید.
لطفا توجه داشته باشید: گوش دادن در هر دو نسخه جنرال و آکادمیک مشابه است.
بخش ۱
گفتگو بین دو نفر در یک محیط اجتماعی روزمره تنظیم شده، به عنوان مثال مکالمه در یک آژانس اقامت.
بخش ۲
تک صدایی در یک محیط اجتماعی روزمره، به عنوان مثال سخنرانی در مورد امکانات محلی.
بخش ۳
مکالمه بین حداکثر چهار نفر در یک محیط آموزشی و پرورشی، به عنوان مثال مدرس دانشگاه و دانشجویی که در مورد تکلیف بحث می کنند.
بخش ۴
تک صدایی در مورد یک موضوع علمی، به عنوان مثال سخنرانی دانشگاه.

بخش دوم آزمون: خواندن

(مدت زمان: ۶۰ دقیقه)
بخش خواندن شامل ۴۰ سوال است. انواع مختلفی از سوال برای تست طیف گسترده ای از مهارت های خواندن استفاده می شود. این ها عبارتند از خواندن برای درک جان کلام، خواندن برای ایده اصلی، خواندن برای جزئیات، به طور سطحی خواندن، درک استدلال منطقی و تشخیص نظرات، نگرش و هدف نویسندگان.
خواندن – نسخه آکادمیک
نسخه آکادمیک شامل سه متن طولانی است، که شامل متون توصیفی و واقعی و گفتمانی و تحلیلی می شود. متون معتبر هستند و از کتاب ها، مجلات، ژورنال ها و روزنامه گرفته شده اند. این متون برای یک مخاطب غیر متخصص انتخاب شده اند اما از نظر بازشناختنی برای هر کسی که وارد مقطع کارشناسی و یا دوره های کارشناسی ارشد شده و یا به دنبال ثبت نام حرفه ای است مناسب می باشد.
خواندن – نسخه آموزش عمومی
در نسخه آموزش عمومی خلاصه ای از کتاب ها، مجلات، روزنامه ها، اطلاعیه ها، تبلیغات، کتابچه شرکت ها و دستورالعمل ها را می خوانید. این ها مطالبی هستند که به احتمال زیاد به صورت روزانه در یک محیط انگلیسی زبان با آن روبرو می شوید.

بخش سوم آزمون: نوشتن

(مدت زمان: ۶۰ دقیقه)
نوشتن – نسخه آکادمیک
بخش نوشتن نسخه آکادمیک شامل دو تکلیف است. موضوعات مطالب کلی است که مورد علاقه و یا مناسب برای هر کسی است که وارد مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد شده و یا به دنبال ثبت نام حرفه ای است.
تکلیف ۱
به شما نمودار، جدول، چارت و یا دیاگرامی نشان داده می شد و از شما خواسته می شود که اطلاعات موجود در آن را به زبان خودتان توصیف، خلاصه کنید و یا توضیح دهید. ممکن است از شما خواسته شود داده ها را توصیف کنید و توضیح دهید، یا مراحل یک فرآیند را توصیف کنید، چگونه چیزی کار می کند و یا یک شی یا رویداد را توصیف کنید.
تکلیف ۲
از شما خواسته می شود تا مقاله ای در پاسخ به یک نقطه نظر، استدلال یا مشکل بنویسید. پاسخ به هر دو تکلیف باید در یک سبک رسمی نوشته شود.
نوشتن – نسخه آموزش عمومی
بخش نوشتن نسخه آموزش عمومی شامل دو تکلیف می شود، که براساس موضوعات مورد علاقه است.
تکلیف ۱
به شما وضعیت ارائه می شود و از شما خواسته می شود که نامه درخواست اطلاعات یا توضیح این وضعیت را بنویسید. این نامه ممکن است شخصی، نیمه رسمی و یا رسمی باشد.
تکلیف ۲
از شما خواسته می شود مقاله ای در پاسخ به یک نقطه نظر، استدلال یا مشکل بنویسید. مقاله می تواند کمی شخصی تر از مقاله تکلیف ۲ آکادمیک باشد.

بخش چهارم آزمون: صحبت کردن

(مدت زمان: ۱۱ تا ۱۴ دقیقه)
بخش صحبت کردن استفاده شما از صحبت به زبان انگلیسی را ارزیابی می کند و بین ۱۱ و ۱۴ دقیقه طول می کشد تا کامل شود. هر آزمون ضبظ می شود.
لطفا توجه داشته باشید: بخش صحبت کردن برای هر دو نسخه جنرال و آکادمیک مشابه است.
قسمت ۱
از شما خواسته می شود تا به سوالات عمومی در مورد خود و طیف وسیعی از موضوعات آشنا، مانند خانه، خانواده، کار، تحصیلات و علاقه خود پاسخ دهید. این بخش بین چهار و پنج دقیقه طول می کشد.
قسمت ۲
به شما کارتی داده می شود که از شما می خواهد که در مورد یک موضوع خاص صحبت کنید. یک دقیقه زمان برای آماده سازی قبل از صحبت کردن تا دو دقیقه وقت داده می شود. سپس آزمونگر از شما یک یا دو سوال در مورد همین موضوع می پرسد تا این بخش از آزمون را به پایان برساند.
قسمت ۳
از شما سوالات بیشتری در مورد موضوع در قسمت ۲ پرسیده می شود. این سوالات به شما فرصتی برای بحث در مورد مسائل و ایده های انتزاعی می دهد. این بخش بین چهار و پنج دقیقه طول می کشد.
بخش صحبت کردن طوری ارائه می شود که اجازه تمرین پاسخ از قبل را نمی دهد.

کجا می توانم در آزمون آیلتس شرکت کنم؟

شبکه ای از مراکز آزمون آیلتس توسط IDP مدیریت می شوند: آیلتس استرالیا بیش از ۲۰۰ مکان آزمون در ۴۵ کشور جهان به شما ارائه می دهد.

هزینه آن چقدر است؟

هزینه آزمون IELTS از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.  مشاور دانش آموز IDP Education هزینه آزمون برای کشور تان را به ارز محلی به شما اطلاع می دهد ، و یا با نزدیکترین مرکز آزمون تماس بگیرید. هزینه آزمون IELTS برای هر دو نسخه این آزمون (جنرال و آکادمیک)  یکسان است.

اگر نیاز به تعویق و یا لغو آزمون IELTS داشته باشم چه؟

لطفا به مرکز آزمون که آزمون IELTS خود را رزرو کرده اید تماس بگیرید. اگر درخواست خود را بیش از ۵ هفته قبل از تاریخ آزمون به تعویق بیندازید یا لغو کنید، هزینه منهای هزینه اجرایی به شما عودت خواهد داده شد. اگر درخواست خود را در عرض ۵ هفته از تاریخ آزمون به تعویق بیندازید یا لغو کنید، هزینه کامل را دریافت خواهید کرد مگر اینکه یک دلیل پزشکی داشته باشید. اگر به دلیل شرایط سخت بیماری قادر به شرکت در آزمون نیستید و گواهی پزشکی ظرف ۵ روز از تاریخ آزمون ارائه دهید، هزینه منهای هزینه اداری محلی را دریافت خواهید کرد. اگر به دلیل غیرقابل کنترل (به عنوان مثال ترافیک شدید) دیر به مرکز آزمون رسیدید ممکن است یک آزمون در تاریخ بعدی به شما پیشنهاد شود.

آیا تمام قسمت های آزمون را در یک روز می گذرانم؟ کدام بخش ارا اول امتحام می دهم؟

بخش های شنیدن، خواندن، و نوشتن آزمون همیشه بلافاصله پس از یک دیگر و بدون وقفه برگزار می شوند. آزمون گفتاری تا ۷ روز قبل یا بعد از تاریخ آزمون بسته به مرکز آزمون برگزار خواهد شد. بسیاری از مراکز آزمون به شما اجازه می دهند که انتخاب کنید آیا مایل به تکمیل هر چهار بخش آزمون در روز آزمون هستید و یا می خواهید بخش صحبت کردن را در یک روز متفاوت، بسته به زمان مناسب شما, امتحان دهید. بخش گوش دادن به دنبال خواندن و نوشتن است.

قوانین آزمون کدامند؟

قوانین آزمون و دستورالعمل را می توانید در توجه به متقاضیان در فرم درخواست آیلتس ببینید. همچنین به شما توصیه می شود که جزوه اطلاعات برای متقاضیان را با دقت بخوانید به طوری که فرمت آزمون را درک کنید و مطمئن شوید که در روز آزمون انتظار چه چیزی می رود.IDP Education  توصیه های عملی برای روز آزمون در www.IELTSessentials.com ارائه می دهد.

چه چیزهایی می توانم با خود به اتاق آزمون ببرم؟

تنها قلم، مداد و پاک کن. شما باید پاسپورت / کارت شناسایی ملی تان را که در درخواست آیلتس استفاده کردید را برای آزمون بیاورید.  باید هر چیز دیگری را خارج از اتاق آزمون بگذارید. تلفن های همراه و پیجر باید خاموش شود و با وسایل شخصی در جایی که توسط سوپروتیزر تعیین شده قرار دهید. اگر موبایل / پیجر خود را خاموش نکنید و یا اگر آن را همراه داشته باشید، رد صلاحیت خواهید شد.

آزمون گفتاری چیست؟

آزمون گفتاری بحثی است بین ۱۱-۱۴ دقیقه با ممتحن مجاز و مجرب آزمون آیلتس. آزمون گفتاری از سه بخش تشکیل شده است. این آزمون روی یک کاست صوتی یا ضبط دیجیتال ضبط می شود.

برای آزمون گفتاری به چه نیاز دارم؟

آزمون گفتاری بحثی است بین ۱۱-۱۴ دقیقه با ممتحن مجاز و مجرب آزمون آیلتس. آزمون گفتاری از سه بخش تشکیل شده است. این آزمون روی یک کاست صوتی یا ضبط دیجیتال ضبط می شود.

چه نوع لهجه هایی را می توان در آزمونهای گفتاری و شنیداری شنید؟

همانگونه که آیلتس آزمونی بین المللی است، انواع لهجه انگلیسی در هر دو تست استفاده می شود.

آیا می توانم با حروف بزرگ بنویسم؟

بله. کسانی که پاسخ های شما را به پرسش های گوش دادن و خواندن تصحیح می کنند به برگه سولات تان نگاه نمی کنند.

آزمون چگونه نمره داده می شود؟

IELTS از یک سیستم نمره دهی ۹ سطحی رای گزارش نمرات به شیوه ای سازگار استفاده می کند. شما نمرات گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن را جداگانه و نمره کل را بر اساس مقیاس ۹ سطحی دریافت خواهید کرد.

آیا می توانم در روی برگه آزمون گوش دادن و خواندن یادداشت بنویسم؟

بله. کسانی که پاسخ های شما را به پرسش های گوش دادن و خواندن تصحیح می کنند به برگه سولات تان نگاه نمی کنند.

آیا می توانم با مداد بنویسم؟

شما باید برای آزمون گوش دادن و خواندن با مداد بنویسید. در آزمون نوشتن، قلم یا مداد استفاده می شود.

چه کسی نمره پاس کردن آزمون IELTS را تعیین می کند؟

هیچ قبولی و یا ردی در آزمون IELTS وجود ندارد. نمرات بر اساس سیستم ۹ سطحی رده بندی می شوند. هر موسسه یا سازمان آموزشی حداقل نمره IELTS را برای نیازهای فردی در نظر می گیرد.

کی نتایج آزمون را دریافت خواهم کرد؟

فرم گزارش آزمون شما ۱۳ روز پس از تاریخ آزمون در دسترس شما خواهد بود. شما فقط یک نسخه از فرم گزارش آزمون تان را دریافت خواهید کرد، مگر اینکه درخواست شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC)، و یا آژانس مرزی انگلستان (UKBA) را داشته باشید- در این مورد، می توانید دو فرم دریافت کنید. مدارک درخواست CIC و UKBA باید فراهم شود.

چند فرم گزارش آزمون (TRF) را باید ارسال کنم؟

شما فقط یک نسخه از فرم گزارش آزمون خود را دریافت خواهید کرد، مگر اینکه درخواست شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC)، و یا آژانس مرزی انگلستان (UKBA) را داشته باشید- در این مورد، می توانید دو فرم دریافت کنید. اثبات درخواست به CIC و UKBA باید فراهم شود. تا پنج نسخه TRF به مؤسسات مربوطه که در فرم درخواست آیلتس لیست کرده اید پست خواهد شد. پست معمولی رایگان است. هزینه پیک و / یا پست در خارج از کشور به عهده شماست. TRF اضافی بیشتر از پنج عدد را می توان از مرکز آزمون که نتایج را صادر کرده اند درخواست کرد. لطفا توجه داشته باشید هزینه اجرایی ممکن است برای TRF اضافی انجام شود. اگر TRF خود را از دست داده اید، لطفا با مرکز آزمون که نتایج را صادر کرده اند تماس بگیرید.

چگونه می توانم فرمهای گزارش آزمون بیشتری سفارش دهم اگر مرکز آزمون من از زمان تست بسته شده باشد؟

اگر مرکز آزمونی که در آن آزمون داده اید بسته است ما هنوز هم می توانیم یک کپی از فرم گزارش آزمون تان را به سازمان به مدت دو سال پس از آزمون ارسال کنیم. لیست ما برای اطلاعات تماس بررسی کنید. برای درخواست یک فرم گزارش آزمون لازم است فرم درخواست TRF اضافی را تکمیل کنید. از مرکز آزمون خود جزئیات بیشتر را بپرسید. این بسیار مهم است که نام خانوادگی و نام تان را دقیقا همان طور که در سند شناسایی تان است بنویسید.  فرم را با کلیک بر روی دکمه ارسال در پایان فرم ثبت کنید. یک کپی اسکن شده از مدرک یا سند شناسایی که در آزمون استفاده کردید را قرار دهید (این کار پس از کلیک بر روی دکمه ارسال در فرم درخواست TRF اضافی انجام می شود). فرم گزارش آزمون تنها می تواند به نهادها و سازمان ارسال شود. نسخه های اضافی به دانش آموزان، خانواده یا دوستان شان ارسال نمی شود. هیچ هزینه ای برای این سرویس وجود ندارد.

کی مجددا می توانم در آزمون شرکت کنم؟

هیچ محدودیت زمانی در آزمون وجود ندارد. با این حال، ما قویا توصیه می کنیم که قبل از گرفتن آزمون دوباره مطالعه کنید. برخی از مراکز آزمون دوره های آمادگی و کلاسهای زبان به شما پیشنهاد می کنند. از مشاور زبان آموزان IDP Education  تان بپرسید و یا با مرکز آزمون محلی خود برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

اگر از نتیجه خود راضی نباشم چه؟

می توانید دوباره برای نمره شرکت کنید، که به عنوان استعلام نتایج شناخته شده است در عرض شش هفته از تاریخ آزمون، در مرکز آزمون خود.  باید هزینه استعلام را بپردازید که به طور کامل مسترد می گردد اگر نمره تان تغییر کند. توجه داشته باشید که آزمونگرها و مصححین IELTS و از دستورالعمل های ارزیابی دقیق پیروی می کنند و به طور منظم نظارت می شوند. فرآیند تست IELTS دارای بالاترین روش های کنترل کیفیت است.

کدام سازمان ها نمره IELTS را قبول می کنند؟

انتخاب IELTS به شما گزینه های بیشتری برای آینده می دهد. IELTS توسط بیش از ۹۰۰۰ سازمان در بیش از ۱۴۵ کشور پذیرفته شده است.
این شامل:
• دانشگاه ها، مدارس، کالج ها و موسسات آموزش عالی
• ادارات و سازمان های دولتی
• نهادهای صنعت و حرفه ای
• شرکت ها و کارفرمایان.

به چه نمره ای از IELTS نیاز دارم؟

دانشگاه ها، کالج ها، کارفرمایان و موسسات مهاجرت هر کدام نمره IELTS مورد نیاز خود را، بسته به سطح زبان انگلیسی که برای مقاصد خود نیاز دارند تعیین کرده اند.
به همین دلیل نمره درخواست شده از شما برای ورود به دبیرستان های مختلف از نمره درخواست شده از شما برای ثبت نام حرفه ای متفاوت است.
همیشه بهتر است نمره ای که نیاز دارید را به طور مستقیم با سازمان خود تایید کنید.

کدام آزمون برای من بهترین است - IELTS جنرال یا آکادمیک؟

1 – تحصیل و یا آموزش در یک دانشگاه یا کالج در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد
IELTS آکادمیک برای کسانی که قصد تحصیل در آموزش عالی دارند و یا کسانی که به دنبال ثبت نام حرفه ای هستند طراحی شده است. این آزمون ارزیابی می کند آیا شما آماده شروع تحصیل و یا آموزش در یک محیط انگلیسی زبان هستید.
۲ – ثبت نام در یک سازمان حرفه ای و یا پیوستن به یک انجمن
اگر در حال برنامه ریزی برای رفتن به یک کشور انگلیسی زبان دارید و به دنبال ثبت نام حرفه ای هستید، این احتمال وجود دارد که از شما خواسته شود که مدارکی برای اثبات توانایی زبان انگلیسی تان ارائه دهید. نتایج IELTS توسط بسیاری از انجمن های حرفه ای که حداقل مورد نیاز زبان را دارند پذیرفته است. بسیاری از این انجمن ها درخواست یک نتیجه آیلتس آکادمیک دارند، اما بهتر است که با سازمان تماس بگیرید تا این را تایید کنند.
۳ – مطالعه و یا آموزش در آموزش متوسطه و یا برنامه های آموزشی.
آموزش عمومی IELTS مهارت در زبان انگلیسی در محیط عملی، و روزمره اندازه گیری می کند. این برای کسانی که برنامه ریزی برای تحصیل در دبیرستان و یا یک برنامه آموزش حرفه ای دارند مناسب است.
۴ – لزوم صدور روادید برای مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان
مردمی که به استرالیا، کانادا، نیوزیلند و انگلستان مهاجرت باید آزمون آموزش عمومی IELTS را پشت سر بگذارند.